5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Плодовете на лозата са разположени на леторасли, покарали от пъпки, разположени върху миналогодишни пръчки. Това значи, че всяка година плодните звена се отдалечават все повече и повече от основата на растението. За да се избегнат тези нежелани последици, човекът посредством резитби и подпорни конструкции е създал следните няколко вида формировки на лозата: чашковидна, Гюйо, Мозер, Омбрела, асмовидна и др.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси обработване на лозя в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

От прекия контакт с кислорода, багрилните вещества изразяват по-ярко цвета си, а виното придобива по-наситен червен цвят.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Попитах по телефона в Института по лозарство в Плевен, но ми отговориха, че не продават. Бихте ли ме посаветвали към кого да се обърна. Благодаря Ви! Валери Остави коментар: Име:

Норми и подхранване на лозите - торене на млади лозички

Дадохме му думата, защото много наши читатели на вестник "Хоби фермер" искат да си запишат в тетрадките пълна схема за опазване на растенията.

Може да прочетете и : Подрязване на асмите - Важни съвети и препоръки

Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Борбата с тях трябва да се води както чрез хербициди, така и с почвообработки.

Вече на пазара има косачки и с палцев режещ апарат, както и ротационни косачки, които наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar